MDO bericht uit Colombia – Geen corona meer

Delen

Geen corona meer.

De afgelopen week heeft ook hier de omnicron variant zijn opmars gemaakt. De besmettingen liepen in een week tijd op van 2000 per dag naar 30000 per dag. Hier is nog steeds 35% van de bevolking niet gevaccineerd en dus is er een goede kans dat dit voor de nodige problemen kan gaan zorgen.

Maar we hebben dit jaar presidentsverkiezingen en de huidige president wil natuurlijk herkozen worden. Dat gaat een moeilijk verhaal worden als de coronacijfers de pan uitvliegen. Daarom heeft de regering een genieuze oplossing bedacht om van de coronacrisis af te komen. Vanaf 8 januari worden er geen pcr testen meer afgenomen van iedereen tussen de 3 en de 50 jaar. Alleen personen die een ziekte onder de leden hebben of zware obesitas komen nog in aanmerking. Dan is het zeker dat het aantal besmettingen heel snel zullen afnemen. Ik heb helemaal geen verstand van virussen, het enige wat ik wil is dat de school weer opengaat. Dat was de reden om alle kinderen van onze school te laten vaccineren. Alle kinderen vanaf 4 jaar zijn gevaccineerd. Ik weet niet of het helpt, het enige wat ik wel weet dat de ouders nu hun kinderen zonder schrik naar de school zullen sturen. Daar dreigde die omnicron verandering in te brengen. De mensen in het dorp denken iets anders dan in Nederland. Als er aan iets te veel aandacht wordt gegeven dan slaat de schrik toe. De omnicrom variant heeft heel weg van de griepsymptomen hier en die is nu juist met volle hevigheid begonnen aan de kust. De temperatuur is hier normaal altijd tussen de 30 en 35 graden. Alleen vanaf december tot mei is dat verschil al heel snel meer dan 10 graden tussen dag en nacht. Dat komt omdat er gedurende die periode geen regen valt en de luchtvochtigheid een heel stuk lager is. Gevolg, een vloed aan griepgevallen. Ander gevolg, paniek. Omdat heel veel mensen meteen denken dat ze corona hebben gekregen. Vrijwel iedereen die aan de kust woont krijgt nu te maken met de griep. Dus die testlocaties zouden elke dag vollopen. Dan vind ik het idee van de regering om te stoppen met testen nog eens niet zo heel slecht bedacht. Maar of ze dat ook in het buitenland gaan zeggen daar ben ik minder zeker van. Ander probleem wat kan komen is natuurlijk het risico van volle ziekenhuizen. De tijd zal het uit wijzen en het enige wat we kunnen doen is hopen dat alles goed gaat.