Verslagen kinderen.
De verslagen van de kinderen die het afgelopen jaar naar onze school zijn gegaan met een studiebeurs worden deze week verzonden. Daar is ook een factuur bijgevoegd voor het volgende schooljaar. Uiteraard hopen wij namens de kinderen dat U ook het volgende schooljaar onze kinderen wil blijven helpen.
We hebben het bedrag van het schoolgeld niet verhoogd. €125,00 per kind en €150,00 met schoolboeken. Dat kan eigenlijk niet omdat de prijzen het afgelopen jaar hier met 14% zijn gestegen. Dat percentage schrijven we nu al voor het tweede jaar. Komt bij dat de euro ook een dikke 10% in waarde is gedaald het afgelopen jaar.
Het minimumloon is nu nog 1.160.000 pesos per maand [€270,00] en gaat het komende jaar hoogstwaarschijnlijk naar 1.300.000 pesos per maand [302,00]. De verwachting voor volgend jaar is dat de inflatie op 9% uit gaat komen.
Maar we hebben met de leerkrachten afgesproken dat we 1.000.000 pesos per maand [€233,00] blijven betalen. We zijn een privéschool en we willen gewoon meer kinderen die een maandgeld [€16,00] gaan betalen. Er zijn hier genoeg ouders met kinderen die wel voldoende inkomen hebben en die dit maandgeld kunnen betalen. Al het geld dat via deze ouders binnen komt, wordt gelijk verdeeld onder de leerkrachten.
Dat gaan ze alleen doen als wij onderwijs van de buitencategorie gaan leveren en dat is wat we willen. Dat is de reden dat ik geen verhoging vraag voor de bijdrage vanuit Nederland. Dat is ook de reden dat we alleen nog leerkrachten willen die goed opgeleid zijn en dit onderwijs ook kunnen geven.
Maar we willen de kinderen uit de sloppenwijken ook nog steeds heel graag op onze school. Wel alleen als de ouders bereid zijn om volledig met ons mee te werken met het onderwijs van hun kind. Dat zal nog een heel karwei worden, omdat de meeste van die ouders analfabeet zijn.
Dat gaat betekenen dat veel van deze kinderen extra lessen moeten gaan krijgen om mee te kunnen met de overigen. Daar willen we onze oude leerkrachten voor inzetten. Dat betekent wel dat we extra kosten zullen hebben voor deze kinderen.
Daarom de vraag aan iedereen om te kijken of ze nog kennissen hebben die een kind aan een goede opleiding willen helpen. Die een kind willen sponsoren. Wij garanderen dat we er alles aan zullen doen om ook de arme kinderen een kans te geven op goed onderwijs.
Als U meer informatie wil mail dan naar adriaanvdvelden@hotmail.com. Ik antwoord zo snel als ik kan. Iedereen die ons wil helpen nu al heel hartelijk bedankt.