MDO Bericht uit Colombia: Martha

deel bericht:

Yo Martha Bohorquez Diaz madre del niño Isaac Andres Avila Bohorquez quiere tener mi niño en la escuela Liceo San Bernardo cuenta con docente preparado para la educación de los niños pero a mi se me hace difícil continuar a la escuela no tengo trabajo fijo y la tia no puede continuar ya que se le han prestado otras obligaciones.

Ik Martha Bohorquez Dias, moeder van het kind Isaac Andres Avila Bohorquez, wil dat mijn kind naar het Liceo San Bernardo gaat, omdat het leerkrachten heeft die gekwalificeerd zijn om les te geven. Maar het is moeilijk voor mij, omdat ik geen vast werk heb en mijn tante het lesgeld niet meer kan betalen omdat ze andere verplichtingen heeft.

Ik blijf het fascinerend vinden dat een tante het schoolgeld betaald voor een neefje van haar. Dat is hier aan de kust een compleet normaal verschijnsel. Van een familielid met geld wordt gewoon verwacht dat deze een ander familielid helpt.

Dat komt ook dikwijls ter sprake op de school. Als het enigszins kan, dan wordt het schoolgeld betaald door de ouder. We doen er alles aan om zo onafhankelijk mogelijk te zijn. Daarbij hoor ik regelmatig, als een ouder een aanvraag voor een studiebeurs doet, dat ze die niet krijgt omdat deze een neef heeft die genoeg verdient om het maandgeld te betalen.

Alleen als ze duidelijk kunnen maken dat de neef zoveel verplichtingen heeft dat deze echt niet kan betalen, dan krijgen ze een studiebeurs. Hier zijn wat dat betreft geen geheimen. De leerkrachten kennen iedereen en ze weten precies waar geld te halen is. Je zult met een heel goed verhaal aan moeten komen om geen schoolgeld te betalen.

Van de andere kant is hier een bestaande situatie geen garantie dat die voor langer tijd is. Vaste banen kennen we hier vrijwel niet. Dat zorgt ervoor dat we gedurende het schooljaar een behoorlijk aantal situaties, zoals hier beschreven, meemaken. Vandaag hebben ze een baan en morgen krijgen ze te horen dat ze geen geld meer hebben om het loon te betalen.

Dat zou in dit geval betekenen dat Alvarez niet meer naar de school zou kunnen gaan. Maar gelukkig ontvangen we hulp van de Wereldwinkel in Geldrop en van Wereldhuis in Eindhoven. De moeder van Alvarez heeft te horen gekregen dat haar zoon een studiebeurs heeft gekregen. Maar ze heeft ook te horen gekregen dat als haar tante weer vast werk heeft de studiebeurs naar een ander kind gaat en de tante het schoolgeld weer moet gaan betalen.

Zulke maatregelen kunnen we nemen omdat de ouders hun kind heel graag naar onze school sturen en daar zijn we heel trots op.