We hadden gehoopt met een paar dagen verlost te zijn van de grootste problemen met de overstromingen. Helaas, de problemen zijn alleen maar erger geworden en we hebben geen idee wanneer de situatie gaat veranderen.
Er is een soort bel van koude lucht over de noordelijke helft van de wereld getrokken. Gevolg: hevige kou in het noorden, maar ook koude lucht rond de evenaar. De temperatuur van de zee is hier rond de 29 graden en de koude lucht heeft grote gevolgen. Een onstuimige zee met hoge golven en heel veel regen.
In onze provincie Cordoba is een gigantische bak water naar beneden gekomen, met grote overstromingen als gevolg. Tienduizenden huizen staan onder water en tot nu toe is er geen enkel zicht op wanneer het beter gaat worden. De noodtoestand is uitgeroepen en het leger is ingezet om te helpen bij de evacuaties.
We waren afgelopen donderdag opengegaan met de school, maar wel met minder leerlingen. 16 van onze kinderen zijn uit hun huis moeten vertrekken, omdat het onder water staat. Een gedeelte woont bij familie en een gedeelte bij mensen die nog plaats over hadden in hun huis.
We hebben helaas de school deze week moeten sluiten. De ouders zijn nu bezig met overleven. Ze moeten aan eten zien te komen en zijn bezig met het redden van de oogsten en inboedel van diegenen die onder water staan. Tot 16 februari zijn alle scholen gesloten op last van de overheid.
We proberen nu zoveel mogelijk virtueel les te geven. Het is nu roeien met de riemen die we hebben, maar we bidden wel dat het klimaat omslaat en er een einde komt aan de wateroverlast. Meer kunnen we nu ook niet doen.


