MDO Bericht uit Colombia: De besten van hun klas.

deel bericht:

De leerlingen op de foto hebben allen de eerste plaats behaald in de tweede kennistest van dit jaar. We houden deze testen van de tweede tot en met de vijfde klas. Deze testen gaan vooral over begrijpend lezen en geven een heel duidelijk beeld hoe het met de inhoudelijke kennis van elke leerling gesteld is.

Toen we met de testen begonnen was er heel veel weerstand. Dat kwam omdat de cijfers van de studenten flink omlaag ging. Erger, de eerste testen slaagde vrijwel niemand van onze leerlingen. Van de 89 leerlingen slaagden 12 kinderen voor de test. Een groot aantal leerlingen, ouders en ook een leerkrachten waren het niet eens met deze nieuwe testen. Dat heeft een tijdje voor grote onrust gezorgd. We hebben enkele leerkrachten moeten vervangen en daarmee gingen ook een aantal leerlingen naar een andere school.

We hebben een aantal nieuwe leerkrachten aangenomen die wel overtuigd waren van het nut van begrijpend lezen. Daarna hebben we heel veel gesprekken gevoerd met de ouders. Gelukkig hebben we de meeste ouders kunnen overtuigen en diegene die het er niet mee eens waren hebben we het advies gegeven om naar een andere school te gaan.

Die aanpak heeft er toe geleid dat er heel veel ten goede is veranderd. Tijdens de tweede test hebben in de tweede klas twee leerlingen een onvoldoende gehaald. In de derde waren dat vijf leerlingen. In de vierde en de vijfde klas heeft geen enkele leerling een onvoldoende gehaald.

Dat hebben we binnen een jaar gerealiseerd. Dit konden we behalen omdat de ouders achter ons beleid staan evenals de leerkrachten. Van de vijf leerlingen uit de derde klas die een onvoldoende hebben behaald zijn er vier die geen hulp krijgen van hun ouders. Daar gaan we de komende tijd een stevig gesprek mee aan.

We hebben nu een school waar vrijwel alle leerlingen geen moeite meer hebben met begrijpend lezen. Een fantastisch resultaat. Maar we zijn er nog niet. Slechts vier leerlingen hebben de testen afgelegd met superieur als resultaat. Alle andere leerlingen haalden middelmatig als resultaat.

Dus gaan we nu plannen maken hoe we dit kunnen verbeteren. Dat zal alleen kunnen als de leerlingen, ouders en leerkrachten achter deze plannen staan. Dat is een hele mooie uitdaging waar we met heel veel plezier aan gaan beginnen. We gaan ervoor.