MDO bericht uit Colombia: Nieuwe energie

deel bericht:
[bws_pdfprint display=”pdf,print”] Nieuwe Energie

We zijn volop bezig met het komende schooljaar en voor het eerst in lange tijd met een positief gevoel. Vanaf maart vorig jaar is ons leven op zijn kop gezet door de corona. Al die tijd heb ik het gevoel dat we meer bezig zijn geweest met improviseren dan met les geven. Het is een constante puzzel geweest om de kinderen te bereiken om ze iets te leren. We hebben niet de kwaliteit kunnen brengen die we willen maar we hebben het wel veel beter gedaan dan de andere scholen in ons dorp. We hebben het afgelopen jaar elke maand rond de 20 families voedselpakketten gegeven omdat er geen geld was voor eten. Maar dat is verleden tijd. Vrijwel alle kinderen, ouders en leerkrachten hebben minimaal een vaccinatie gehad. Dit heeft tot gevolg dat iedereen weer wil dat de school weer normaal opengaat. Dat is waar we naar toegeleefd hebben. We kunnen weer de klas inlopen en kijken hoe ze het doen. We kunnen weer met de ouders en leerkrachten in gesprek in wat we kunnen verbeteren en hoe we dat aan gaan pakken. We kunnen de kinderen uit hun isolement halen en daardoor veel meer energie in het onderwijs stoppen. Ik word er bijna emotioneel van en barst van de energie om er tegen aan te gaan. En dat zal nodig zijn. Doordat we veel beter onderwijs hebben gegeven dan de andere scholen uit ons dorp krijgen we een vloedgolf van ouders en kinderen die naar onze school willen komen. Ouders en kinderen die het belang van onderwijs inzien en daar waren we naar opzoek. We zijn nog maar een week dicht en we hebben nu al meer dan 100 inschrijvingen. Maar we hebben onze beperkingen en we krijgen problemen. Met wat mikken en meten moeten we 150 kinderen kwijt kunnen. Maar dan moeten er wel extra tafels en stoelen komen. Het is vrijwel zeker dat ook een groter aantal boeken, schoolmaterialen en uniformen gesponsord willen hebben. De armoede is groot in het dorp, de economie ligt stil hier, en dus komt er vraag naar voedselpakketten. Wij hopen dat onze lezers en donateurs net zo enthousiast zijn als wij en dat ze vrienden en bekenden willen benaderen om een kind te sponsoren. Het enige wat werkelijk het verschil kan maken in een land, waar de armoede enorm is, dat is onderwijs. €125,00 per jaar zonder en €150,00 per jaar met studieboeken. Voor meer informatie mail naar adriaanvdvelden@hotmail.com